1. باطری خوابیده است: باتری خالی یکی از دلایل اصلی و معمولی است که باعث می شود خودرو روشن نشود. این قطعه کلیدی لازمه ی روشن شدن خودرو است. علامت باتری روی صفحه پشت فرمان را چک کنید. بعضی خودروها با با همان روش باتری به باتری قدیمی به راحتی روشن می شوند اما در مورد برخی ماشین های مدرن این راه حل کمک کننده نیست. گزینه دیگر استفاده از شارژر های باتری پرتابل است.
 2. ممکن است ترمینال باتری زنگ زده باشد: اگر باتری شارژ دارد، به دنبال نشانه ای مبنی بر مسدود شدن جریان برق باشید. این مسدودی می تواند به دلیل مشکلات اتصالات کابل، شل یا پاره شده یا در زنگ زدگی در ترمینال باتری باشد. ترمینال باتری سولفاته قبل از اتصال مجدد یا تعویض کابل ها باید تمیز شود. با این حال باید این را به متخصصان بسپارید.
 3. دینام مشکل دارد: دینام اساساً برق را در خودرو توزیع می کند و باتری را شارژ می کند. اگر ایراد داشته باشد، ماشین روشن نمی شود. اگر مشکوک هستید که اشکال از دینام است، در اسرع وقت آن را توسط یک متخصص بررسی کنید، زیرا دینام خراب در واقع می تواند به باتری خودرو آسیب برساند.
 4. ماشین شما در حالت دنده است: برای اینکه ماشین شما روشن شود، باید در حالت خنثی یا پارک باشد. اگر ماشین شما در دنده است، پس نباید روشن شود. اگر ماشین شما زمانی که در دنده یا فقط در حالت پارک یا خنثی (و نه هر دو) روشن می شود، باید آن را بررسی کنید. این می تواند نشانه ای از معیوب بودن سوئیچ ایمنی خنثی باشد.
 5. ممکن است فیوز معیوب باشد :فیوزها از سیم‌کشی الکتریکی خودروها محافظت می‌کنند، بنابراین اگر دارای ایراد یا سوختگی شده باشند، ماشین شما روشن نمی‌شود. اگر یک فیوز آسیب ببیند، اجازه نمی دهد برق به رله استارت برسد و در نتیجه بر روی اشتعال خودرو تأثیر می گذارد. اگر مشکوک به این موضوع هستید، آن را توسط یک متخصص بررسی کنید.
 6. شاید رله پمپ بنزین معیوب باشد: رله پمپ سوخت یک جزء الکتریکی است که در نحوه پمپاژ سوخت به محفظه احتراق نقش دارد. مراقب چراغ موتور روی نشانگر پشت فرمان خود و همچنین شتاب ناهماهنگ، خاموش شدن موتور و البته روشن نشدن خودرو باشید.
 7. ممکن است مشکل از سوئیچ استارت باشد: سوئیچ استارت برق را از باتری به اجزای دیگر هدایت می کند، بنابراین اگر موتور استارت یا سیستم جرقه زنی برق نداشته باشد، خودرو روشن نمی شود. این مشکل اغلب اتفاق نمی افتد، اما ممکن است رخ دهد. گاهی اوقات استفاده از یک جاکلیدی سنگین (با تعداد زیادی کلید دیگر) می تواند به سوئیچ جرقه فشار وارد کند و در دراز مدت به آن آسیب برساند.
 8. ممکن است باتری جاکلیدی ماشین شما تمام شده باشد: اگر موتور سیگنالی از جا کلیدی دریافت نکند، دکمه استارت روی ماشین شما کار نخواهد کرد. تعویض باتری معیوب جاکلیدی خودرو امکان پذیر است. اما اگر احساس می کنید که نمیتوانید آن را به تنهایی انجام دهید، از یک متخصص کمک بگیرید.
 9. اشکال از موتور استارت است : این دستگاه یک موتور احتراق داخلی را می چرخاند تا موتور با نیروی خود کار کند ودارای قطعه ای به نام شیر برقی استارت است که اگر خراب شود اجازه روشن شدن خودرو را نمی دهد. شیر برقی استارت، الکتریسیته را از باتری به موتور استارت منتقل می کند که به نوبه خود موتور خودرو را می چرخاند. اگر خراب باشد، روشن کردن کلید احتراق بی فایده است.
 10. ممکن است شمع ها معیوب باشند: شمع معیوب اجازه احتراق سوخت را نمی دهد، بنابراین خودرو روشن نمی شود.
 11. ممکن است اشکال از  درپوش توزیع کننده یا روتور باشد: علاوه بر این موارد، درپوش توزیع کننده یا روتور ممکن است آسیب دیده باشد. توزیع کننده، جریان را از سیم پیچ احتراق به شمع ها هدایت می کند. درپوش توزیع کننده دارای یک روتور در داخل و درپوشی برای محافظت از تماس بین روتور داخلی و سیم های شمع است. هر گونه مشکلی با آن بر روی استارت خودرو تاثیر می گذارد.
 12. ممکن است مشکل از تسمه تایم باشد: تسمه تایم برای کارکرد موتور بسیار مهم است. اگر خراب باشد، خودرو به درستی کار نمی کند و اگر در حین کار ماشین پاره شود، به موتور آسیب می رساند. برخی از خودروها به جای تسمه تایم لاستیکی دارای زنجیر تایم هستند. در هر صورت، جایگزینی آن کار یک مکانیک است.
 13. بنزین ندارید: این یک مورد کاملا واضح است، اما ممکن است اتفاق بیفتد. ممکن است سوخت کافی در باک برای روشن شدن خودرو نداشته باشید. همچنین، ممکن است گیج خواندن سوخت معیوب باشد و در نتیجه شما فکر میکنید که سوخت کافی دارید در حالی که ندارید.
 14. ممکن است فیلتر بنزین مسدود شده باشد: وظیفه فیلتر سوخت این است که هر گونه آلاینده (مانند آشغال و ذرات زنگ زدگی) را از سوخت فیلتر کند تا به موتور نرسد. مانند هر فیلتر دیگری، ممکن است مسدود شود. فیلتر بنزین کاملاً مسدود شده فشار سوخت را کاهش می دهد و به موتور نمی رسد و در نتیجه خودرو روشن نمی شود.
 15. کابل زمین مشکل دارد: کابل زمین، کابل سیاه و ضخیم باتری است که به ترمینال منفی متصل می شود. این کابل وظیفه انتقال برق به بیشتر قسمت های خودرو را بر عهده دارد. اگر معیوب یا آسیب دیده باشد، می تواند جریان الکتریکی از رسیدن به قسمت های کلیدی خودرو را تحت تاثیر قرار دهد و در نتیجه، خودرو روشن نمی شود.

Sources: (RepairSmith) (Mental Floss) (The AA)