در وهله نخست، ماشین یدک کش مناسب به قدرتی کافی برای کشیدن وزن خود و یدکش نیاز دارد. وزن آستانه یا همان وزن خودرو بعلاوه متعلقات و سوختش بر حداکثر وزن قابل یدک کشی تاثیرگذار است. ماشین های بزرگی که قدرت موتور بالاتری دارند از توان بیشتری برای بکسل برخوردارند. ما 10 مدل از بهترین ها را انتخاب کرده ایم:

نکته ای درباره وزن آستانه: وزن آستانه در محاسبه قدرت کشیدن یدک کش بسیار مهم است که ما در این لیست آن را ذکرکرده ایم اما شما باید خودتان این وزن را در مورد ماشینی که می خرید اندازه گیری کنید چرا که موتورهای مختلف، تریم داخلی و آپشن های خودرو همه بر جرم خودرو تاثیرگذارند.

  1. Audi Q5
  2. BMW 5 Series
  3. Dacia Duster
  4. Hyundai Santa Fe
  5. Kia Sorento
  6. Land Rover Defender
  7. Skoda Octavia
  8. Subaru Outback
  9. Volvo XC90
  10. VW Touareg

Audi Q5

وزن آستانه : 1740 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 2400 کیلوگرم

ائودی کیو5 اس یو وی لاکچری محبوبی است که حتی بدون تقویت، توان کشش بالایی دارد. گشتاور موتور دیزل آن 204 است و با گیربکس اتومات میتواند به راحتی کاروان های بزرگ را بکشد. یک ماشین کارکرده نسل جدید آن را زیر 30هزار پوند می توانید پیدا کنید. شاید جذاب ترین شاسی بلند موجود نباشد اما برای خانواده خیلی راحت است و فضای زیادی برای سرنشینان و ملزومات سفر دارد. داخل کابین آن هم واقعا خوب ساخته و پرداخته شده.

BMW 5 SERIES

وزن آستانه : 1910 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 2000 کیلوگرم

ماشین های اتاق لاکچری مثل BMW سری 5 شاید به اندازه شاسی بلندها محبوب نباشند اما به همان اندازه کاربردی و شیک هستند و رانندگی با آنها جذاب است. مخصوصا اگر مدل های مسافرتی آن را انتخاب کنید. 520 دی از نظر اقتصادی هالی و دارای قدرت کافی برای کشیدن انواع کاراوان هاست. ماشین های مسافرتی سری 5 شاید جزو بزرگترین ماشین های این رده نباشند اما جای کافی برای ساک مسافران برای یک هفته تعطیلات را دارند. قیمت کارکرده آن از 25 هزار پوند شروع می شود.

DACIA DUSTER

وزن آستانه : 1191 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 1500 کیلوگرم

داسیا داستر انتخابی عالی برای کسانی است که می خواهند با بودجه کم ماشین اف رودی داشته باشند. از موتور آن صرف نظر می کنیم چون ممکن است در بارگیری کامل دچارمشکل شود همچنین به دنبال مدل های بالا با سیستم چهارچرخ متحرک باشید. در داستر خیلی به دنبال لاکچری نباشید اما قیمت از این پایین تر پیدا نمی کنید. برخی مدل ها زیر 10 هزار پوند هستند. 


HYUNDAI SANTE FE

وزن آستانه : 1780 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 2500 کیلوگرم

شاسی بلندهای هفت نفره بزرگ معمولا گران قیمت به نظر می رسند، اما سانتافه گزینه ای مقرون به صرفه است. از لحاظ تجهیزات کم نمیگذارد و با طیف وسیعی از گزینه های موتور دیزل و هیبریدی در دسترس است. سیستم چهارچرخ متحرک در اکثر مدلهای استاندارد آن وجود دارد. شاید ارزان ترین شاسی بلند نباشد اما سطح تجهیزات و کابین جادار آن این موضوع را جبران می کند و رانندگی با آن هم واقعا راحت است.

KIA SORENTO

وزن استانه : 1954 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 2500 کیلوگرم

کیا سورنتو یک شاسی بلند لاکچری و خاص که سیستم چهار چرخ متحرک به صورت استاندارد در آن وجود دارد. وقتی بحث بکسل باشد نسخه های دیزلی آن بهترند. تا 2500 کیلو را می کشند که این حدود 1000 کیلو بیشتر از چیزی است که هیبریدی ها می توانند بکشند. شاید دیزل بهترین گزینه نباشد اما تقریبا اقتصادی است. سورنتو راحت و کاربردی است و خوب تجهیز شده است.

LANDROVER DIFENDER

وزن آستانه : 2228  کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 3500 کیلوگرم

اگر در نظر دارید با کاراوان یا تریلرتان به دوردست ها بروید لندرور دیفندر یکی از بهترین یدک کشهایی است که میتوانید با آن بروید و دوباره برگردید. اکثر مدل های آن می توانند تا 3500 کیلو را یدک بکشند. ممکن است به جهت کاربردی بودن بیشتر مدل های 5 در را به مدل 3 در ترجیه دهید اما صرف نظر از اتاق، دیفندر در کل ظاهری جالب دارد.

SCODA OCTAVIA

وزن آستانه : 1232 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 1800 کیلوگرم

فضای داخلی ماشین به نسبت پولی که میدهید بسیار شگفت انگیز است. شیک ترین خودرو در کلاس خود نیست اما جدیدترها از فناوری مناسبی برخوردارند و برای یدک کشی عالی هستند. همچنین موتورهای دیزل یا بنزین با 150 اسب بخار را انتخاب کنید زیرا موتور پایه ممکن است هنگام یدک کشی دچار مشکل شود. بدون کاروان ، اکتاویا از همه جهت عالی است. برای رانندگی عالی و راحت است و خوب تجهیز شده حتی یک مدل اسپورت وی آر اس هم برای دوستداران هاچبک وجود دارد.

SUBARU Outback

وزن آستانه :1641 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 2000 کیلوگرم

سوبارو اوتبک یک همه فن حریف است. بدنه آن چیزی بین شاسی بلند و کراس است. برای همین داخل آن کاربردی و جادار است و از طرفی با ارتفاع سواری بلند و سیستم چهارچرخ متحرک استاندارد، اعتبار مناسبی را برای آف رود کسب کرده است. موتور 2.5 لیتری بنزینی آن قدرت خاصی ندارد اما یک یدک کش توانا است و ارزش خرید دارد. خودروهای ارزان تری هم وجود دارند بخصوص که این موتور 2.5 لیتری تقریبا پرمصرف است اما در مدل استاندارد آن حجمی از تکنولوژی را دریافت خواهید کرد و ظاهر خشنش هم نظر برخی از افراد را جلب می کند.

Volvo XC90

وزن آستانه : 2081 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 2700 کیلوگرم

خودروی امن ، جادار و هفت نفره است. همه دل ها سیستم چهارچرخ متحرک دارند و گیربکس اتومات آن یدک کشی را آسان کرده . همه مدل های جدید هیبریدی هستند اما هنوز هم مدل دیزل آن موجود است. سیستم سرگرمی آن این روزها پا به سن گذاشته و شاید راحتی که از ولوو انتظار دارید را نداشته باشد اما داخل آن برای گذران زمان، دوستداشتنی و سرشار از اسباب سفر است.


VW TOUAREG

وزن آستانه : 2092 کیلوگرم

ماکسیمم وزن یدک : 3500 کیلوگرم

یک شاسی بلند مدرن است که با آخرین تکنولوژی ها و ویژگی های امنیتی تکمیل شده. در مدل های جدید بیشتر جایگزین ها کاهش پیدا کرده اند و این بدین معنی ست که در بازار خودروهای دسته دوم مقرون به صرفه است و تقریبا هر قایقآ کاراوان و یا تریلر را یدک می کشد. هردو مدل دیزل آن عملکرد قوی و مناسبی را ارائه می دهند. ممکن است کابین آن خیلی شیک نباشد و گزینه هفت نفره هم وجود ندارد. ولی به دلیل قیمت اولیه پایین نسبت به نمونه های جایگزین و فراوانی فضا و فناوری ، متمایز است.