ابتدا بپردازیم به اینکه چه معیارهایی برای یک فضای داخل کابین خوب در نظر گرفته می شوند؟ پاسخ این است که راحتی در به کار بردن اجزا خودرو، تجهیزات خوب، دوام ، متریال با کیفیت و ظاهر زیبا .

10 داخل کابین برتر در سال 2024 متعلق به این خودروها می باشند:

  1. Mercedes S-Class
  2. Peugeot 208
  3. Honda e
  4. BMW iX
  5. Audi e-Tron GT
  6. Mazda 3
  7. Volvo XC40
  8. Kia EV6
  9. Porsche Taycan
  10. Ford Mustang Mach E


1. Mercedes S-Class

اگر میخواهید تکنولوژی 5 سال جلوتر را در یک ماشین خانگی به همراه داشته باشید نگاهی به مرسدس اس کلاس بیاندازید. این ماشین به لطف طراحی مد روزش و متریال با کیفیت طلایه دار لاکچری هاست. در کنسول وسط هم یک مانیتور لمسی بزرگ دارید و هم یک نشانگر راننده دیجیتال. سقف پاناروما شیشه ای برای نور بیشتر کابین و صندلی هایی که برای راحتی محدودیتی ندارند. 

2. Peugeot 208

نیازی نیست که حتماً پول کلانی بابت داخل کابین باحال پرداخت کنید چراکه پژو 208 این را ثابت کرده. در این  سوپرمینی قیمت مناسب کابین با اشکال پیچیده و متریال شیک و مد روز شبیه آن چیزی ست که در بازی ها می بینید. ویژگی برجسته آن فرمان کوچک و تقریبا مربع شکل با نمایشگر دیجیتالی i-Cockpit راننده در بالای آن است. شاید این مدل ایده آل همه نباشد اما اگر برایتان مناسب است به راستی ظاهر خیلی مدرنی دارد.

   

3. Honda E

هوندا ای واقعاً یک ماشین شهری با ظاهر مدرن هم از داخل و هم از بیرون است. کابین روشن و شاداب با میدان دید عالی است و طراحی آن با متریال غیرمعمول و حجم زیادی از تکنولوژی همراه است. داشبورد آن شبیه میزهای پولیش نشده چوبی دهه 70 است و شیشه جلو کل عرض آن را گرفته . سرنشینان می توانند کنسول بازی به آن وصل کنند یا با مانیتور آن یک آکواریوم تماشا کنند و از آن لذت ببرند.

4. BMW iX

پرچمدار جدید بی ام دبلیو به وضوح باید ختم کلام زیبایی داخلی می بود و آی ایکس از این لحاظ ما را ناامید نکرد. صرف نظر از استایل بیرونی پرجنجالش ، داخل کابین آن بی نظیر است. شما برای تنظیم صندلی ها ، تعویض دنده و آی درایو کنترل یک کریستال در اختیار دارید و بقیه قطعات پوشیده از چرم و فلز است. پنل منحنی که دو صفحه نمایش در آن جای دارند هم آخر مد روز هستند. 

5. Audi e-Tron GT

شما همیشه می توانید در لاکچری بودن کابین روی آئودی حساب کنید و ای ترون جی تی گواهی بر این ادعاست. اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند کیفیت مواد اولیه و انسجام در همه اجزاست. چرم و فلز هم فضا را پر هیجان کرده. همچنین تکنولوژی سطح بالایی را خواهید داشت که از پرچمدار ماشین های الکتریکی انتظار می رود. کابین بی نظیر آئودی استاندارد است و سیستم پخش کننده آن هم اندروید و هم اپل را پشتیبانی می کند.

6.       Mazda 3

اگر به دنبال یک ماشین خانگی هاچبک هستید که کمی غیرمتعارف تر از فولکس واگن و فورد فوکس باشد مزدا 3 بهترین گزینه است. بیرون آن اسپورت است و صرف نظر از اینکه به چه تودوری و تزئینات داخلی خودرو علاقه داشته باشید داخل آن هم با کلاس به چشم می آید. متریال به کار رفته بیشتر برای یک ماشین لاکچری ست تا یک هاچبک خانگی و طراحی آن تمیز و مینیمال است. از اینکه سیستم کنترل هوا و تهویه آن در صفحه نمایش آن تعبیه نشده خرسند می شوید چراکه در حین رانندگی هم میتوانید آن ها را تنظیم کنید. رویهم رفته مزدا 3 خوش تجهیز است.


7. Volvo XC40

این ماشین یک اس یو وی کوچک خوش ظاهر است و ایده آل یک خانواده. هم از نوع هیبریدی و هم از نوع کاملا برقی ارائه شده و داخل آن پر از ویژگی های هوشمندانه است. مثلا جداکننده های صندوق عقب و سطل آشغال قابل جدا شدن. متریال در کل با کیفیت است و حق انتخابی از متریال برایتان وجود دارد. شما حتی می توانید موکت ها و تودری های نارنجی را انتخاب کنید. خودتان هم میدانید که ولوو چه ماشین امنی است. 

8. Kia EV6

داخل خودرو کیا در دهه اخیر خیلی پیشرفته شده هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ طراحی. کیا ای وی 6 مدل پرچمدار این شرکت کره ای است و کابین آن قطعاً بازتاب این موضوع است. دو صفحه نمایش 12.3 اینچی برای سرگرمی و نمایشگر راننده روی داشبورد دارید اما هنوز می توانید به صورت جداگانه تنظیمات هوای خودرو را به راحتی در حین رانندگی کنترل کنید. متریال به کاربرده شده و نوارهای نور در کابین آنرا درخشان و شاداب کرده و کیفیت آن با جایگزین آلمانی بالا رفته است.

    

9. Porsche Taycan

شما از پورشه توقع یک داخل کابین زیبا را دارید و تایکان یکی از بهترین هایی ست که این برند ارائه داده است. کیفیت منسجم اولین چیزی ست که شما را جذب می کند. همه دکمه ها کلیکی رضایت بخش دارند و درها با صدای دلنوازی بسته می شوند. اگر دیوانه آپشن ها هستید می توانید صفحه نمایشی در سمت شاگرد داشبورد داشته باشید. مخصوصا اگر بخواهید بغل دستی تان راحت به سیستم پخش دسترسی داشته باشد. 

10. Ford Mustang Mach E

این ماشین همه جوانب اولیه فضای داخلی را داراست . ظاهرش هوشمندانه ، خوش ترکیب و سرشار از تکنولوژی است. متریال هم خوب است و خصوصا برای احترام به حامیان حقوق حیوانات از چرم مصنوعی اما بسیار شکیل در ساخت صندلی ها استفاده شده. صفحه نمایش عظیم آن در جلوی کابین قرار دارد و استفاده از آن بسیار ساده است و با ویژگی هایی آراسته شده شما همچنین می توانید یک نمایشگر راننده تر و تمیز داشته باشید که خواندن آن راحت است و مملو از اطلاعات لازم است.