داده های انجمن خودروهای سواری چین (CPCA) نشان می دهد که فروش خودرو در ماه گذشته به 2.1 میلیون دستگاه رسیده است، در حالی که رشد نسبت به جهش 9.9 درصدی اکتبر تسریع شده است.

فروش خودروهای انرژی نوین - خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی - در نوامبر نسبت به سال قبل از آن 39.8 درصد رشد کرد و از رشد 37.5 درصدی در اکتبر فراتر رفته و 40 درصد از کل فروش خودرو را به خود اختصاص داده است  زیرا تبلیغات و تخفیف ها در پایان سال تشدید شده اند.

شرکت ها به طور فزاینده ای به دنبال تشویق خرید خودرو در بحبوحه بهبود اقتصادی بوده اند.

تبلیغات فروش که در ماه نوامبر توسط سازنده بزرگ خودروهای الکتریکی BYD (002594.SZ) و سایر تولیدکنندگان راه اندازی شد تا این ماه ادامه یافته است و خودروسازان بیشتری نیز به این مبارزه پیوستند.

بسته جدیدی از معافیت‌های مالیاتی برای خرید خودروهای انرژی پاک تا سال 2027، محدودیت‌هایی را برای معافیت‌های مالیاتی از سال 2024 اعمال می‌کند که به هزینه مدل‌های با قیمت‌های بالاتر اضافه کرده و به‌عنوان عاملی برای افزایش فروش تا پایان سال عمل می‌کند.

این انجمن پیش بینی کرد که فروش خودروهای سواری چین در سال 2024 به 22.2 میلیون نفر خواهد رسید که 3 درصد نسبت به سال جاری افزایش یافته است، در حالی که اگر صادرات به روسیه به رشد خود ادامه دهد، این رشد می تواند به 5 درصد برسد.

BYDرکورد فروش دیگری را در ماه نوامبر به ثبت رساند، اگرچه از اکتبر فقط افزایش جزئی داشت و در مسیر تبدیل شدن به اولین خودروساز داخلی است که سالانه 3 میلیون خودرو فروش دارد.

خودروهای نوپا شامل Li Auto (2015.HK)، Xpeng (9868.HK) و Leapmotor (9863.HK) نیز در ماه نوامبر به رکورد تحویل رسیدند. برند خودروهای برقی تحت حمایت هواوی، Aito، رشد سریعی از خود نشان داده و بیش از 10000 خودروی اصلاح‌شده M7 خود را برای دومین ماه در ماه نوامبر تحویل داده است.

اما دبیر کل انجمن کوی دونگشو گفت که فروشندگان در چین با فشار زیادی برای دستیابی به اهداف عملیاتی و فروش در نزدیکی پایان سال مواجه هستند و این امر باعث کاهش درآمد آنها شده است.

تسلا (TSLA.O) که در آغاز سال این مبارزه قیمت را در چین آغاز کرد و بیش از 40 برند را به خود اختصاص داد، از اواخر اکتبر با پنج تعدیل قیمت به سمت بالا مسیر خود را معکوس کرد.

CMB International در یادداشتی اعلام کرد انتظار می رود تسلا در سال 2024 اولویت بیشتری به حاشیه های کارخانه شانگهای خود بدهد.

بر اساس داده های این انجمن، صادرات خودروهای برقی ساخت چین توسط سازنده خودروهای برقی ایالات متحده در نوامبر به 16928 رسید که 61.1 درصد نسبت به اکتبر کاهش داشته است. صادرات کلی خودروهای سواری چین از اکتبر تا نوامبر 3 درصد کاهش یافت.

گزارش توسط Qiaoyi Li، Zhang Yan و Brenda Goh. ویرایش توسط جیمی فرید، مارک پاتر و ادموند کلامان