پس از گذشت کمتر از یک دهه از یک استارت آپ تکنولوژی به غول صنعت خودروسازی تبدیل شد و میلیاردها دلار بر روی تجارت انرژی پاک سرمایه گذاری کرد و به سرعت زیادی به موفقیت دست یافت.

زمانی بود که به نظر می رسید TESLA هیچ اشتباهی نمی کند!

اما اکنون این شرکت با سقوط فروش خودرو و رقابت شدید با خودروسازان چینی دست و پنجه نرم می کند و همچنین با مشکلاتی در زمینه خودروهای Cybertruck خود روبروست.

فروش پایین به سهام آن ضربه زده و سود شرکت را پایین آورده. ارزش سهام شرکت از شروع سال به میزان یک چهارم سقوط کرده.

در بازارهای اصلی دچار سقوط قیمت شده و 14هزار از پرسنل آن یعنی 10 درصد از کل کارکنان جهانی آن دچار تعدیل نیرو شده اند. که این تعدیل نیرو هم بر مدیران اجرایی بالا رتبه و هم بر کل تیم مسئول شبکه SUPER CHARGERS تاثیر گذاشته.

آیا این فقط یک دست انداز کوچک بر سر راه تسلاست یا قطار تسلا از ریل خارج شده است؟

Elon Musk در ژوئن 2012 در جمع حضار ویژه ای که در کارخانه تسلا در کالیفرنیا حضور داشتند گفت : طلسم در حال شکسته شدن است! جهان در توهم اینکه خودروهای برقی به خوبی بنزینی ها نیستند به سر می برد!

ماسک هنگام رونمایی Tesla Model Sاین سخنان را گفت خودرویی که توهم نبود و وعده و وعید توخالی هم نبود

در آن زمان خودروهای برقی به سرعت کم معروف بودند و به دلیل مدل های محدود ناکارآمد و غیر جذاب بودند. 

با اینکه مدل های جدید Nissan Leafشروع به تولید شده بودند اما همچنان بر بازار گسترده تاثیری نداشتند. 

مدل اس قدرتمند بود ظاهر ماشین های اسپورت را داشت و با یک شارژ می توانست تا 265 مایل حرکت کند. ارزان بود و قیمت آن از 57 هزار دلار شروع می شد اما حرفی برای گفتن داشت

از آن زمان تا کنون تسلا 4 مدل دیگر را رونمایی کرده شامل:

 Model X SUV, the "affordable" Model 3 , Model Y, the Cybertruck

تسلا اکنون علاوه بر کارخانه اصلی فرمونت کالیفرنیا و برخی محوطه های دیگر در آمریکا، ساختمان های خودروسازی غول آسایی در شانگهای و برلین دارد. سال گذشته یک میلیون و هشتصد هزار خودرو به مصرف کنندگان ارائه کرد و خود را در بازار تولیدکنندگان غول جهان ثبیت کرد.

اما به گفته پروفسور پیتر ولز مدیر تحقیقات صنعت خودروسازی در مرکز دانشگاه کاردیف این بخشی از مشکل است: "زمانی که تسلا اولین بار پدیدار شد محصول جذاب جدید و مدیری کاریزماتیک داشت که باعث شد واقعا پیشگام باشد. با این حال اکنون این شرکت دیگر نه یک کارآفرین جدید و نه یک استارت آپ پرخروش است بلکه به مرور به یک تولیدکننده صنعتی تبدیل شده که با چالش هایی روبروست که حاکی از رشد رقیبان سرسخت در فضای بازار است."

پروفسر ولز توضیح میدهد که کمپانی های دیگر مثل NIO چین محصولات جذاب تری را ارایه می دهند حال آنکه کمپانی BYD محصولات قابل قبول با قیمت پایین تری را عرضه می کند. او می گوید اساسا دنیا در حال جلو زدن از تسلاست.

شکی نیست که اکنون رقیبان جدیدی وارد شده اند که قبلا نبوده اند. پیرو رسوایی آلودگیهای دیزل در سال 2015 فولکس واگن پولش را به صنعت ماشین برقی سرازیر کرد.

و همچنان که دولت ها در سراسر جهان نگاه جدی تری به ممنوعیت فروش ماشین های بنزینی و دیزلی انداختند دیگر سازندگان هم به سرعت از فولکس واگن پیروی کردند. مشتریانی که به دنبال ماشین های برقی بودند اکنون وسعت انتخاب بیشتری دارند. 

در چین نیز قانونگذاران سالهاست که به طراحی خودرو برقی به عنوان فرصتی برای بهرهمندی از بازار جهان و عرضه محصولاتشان می نگرند. که نتیجه آن رشد سریع برندهایی همچون BYD بوده است. این شرکت در پایان سال 2023 از بزرگترین کمپانی ساخت خودروی برقی یعنی تسلا سبقت گرفت اما متعاقبا با سقوط فروش در سه ماهه اول امسال اجازه داد تا تسلا مجددا به صدر نشیند. 

هم زمان همینطور که بازار ماشین های برقی بیشتر پا می گیرند در سراسر جهان سوبسید هایی برای مصرف کنندگان آن نیز تعلق می گیردکه میتواند دلیلی باشد برای رشد فروش این خودروها در سالهای اخیر و دلیلی برای اینکه سازندگان خودشان قیمت ها را کاهش دهند. طبق بررسی های تحلیل گر مستقل خودرو ماتیاس اشمیت این نکته بر بر تسلا تاثیر داشته است. او میگوید مدیران مالی که قبلا از پیشنهادات خرید خودروهای برقی تسلا خرسند بودند اکنون کیفهای پول خود را بسته اند! یکی از این بازارهایی که این اتفاق درآن افتاده آلمان است. یکی از طرح هایی که هزاران یورو برای خرید خودرو برقی را یارانه میداد به طور ناگهانی در ماه دسامبر پایان گرفت. 

فروش خودروهای برقی در سه ماهه اول امسال سقوط کرد و تسلا نسبت به همین دوره در سال 2023 ، 36% کاهش فروش داشت

اکنون سوال اینجاست که آیا تسلا دوباره سرعت خود را باز خواهد یافت یا خیر. به نظر می رسد ایلان ماسک به شرکت امیدوار است و آن را پیشروی عرصه خودرو میداند، همانطور که تاکسی های بدون راننده را عرضه کرده

ماسک هنوز در مورد دورنمای یک تشکیلات کاملا خودگردان در دراز مدت اغراق می کند مثلا در سال 2019 او قول داد که تا یک سال یک میلیون تاکسی روباتی در جاده ها حرکت کنند. در واقع تا الان چیزی متفاوت رخ داده . پکیج های خودران تسلا همچنان از عنوانشان خیلی عقب تر هستند. و هنوز سیستم دستی نیاز دارند و راننده باید در آن حضور داشته باشد. 

تلاش برای خودمختاری کامل در مورد تسلا به عنوان یک تجارت تکنولوژی بیشتر مناسب است تا یک خودروساز سنتی. اما منتقدان ماسک باور دارند که این فقط گل آلود کردن آب برای پوشاندن دیگر مشکلات است

همچنان تسلا در حال کاهش قیمت ها برای فروش بیشتر و کاهش هزینه ها برای تقویت حد و حدودش است. همچون بسیاری از کمپانی های ماشین سازی دیگر!