دلیل اصلی ظهور فنگ شویی ایجاد انرژی خوب و تقویت جریان آن است. اصول فنگ شویی می تواند بطور یکسان در تمام نقاطی که زمانتان را سپری میکنید اعمال شود٬ در فضای خانه ٬ محل کار و حتی در ماشین هاچبک یا اس یو وی تان! 

نکات ساده برای فنگ شویی خودرو

ماشین تان را مرتب و تمیز نگه دارید!

تمیز نگه داشتن و خارج کردن زباله ها از ماشین ذهنتان را مرتب و به دور از شلوغی نگه میدارد. به طور مرتب درون ماشین را تمیز و جارو بزنید. صندوق عقب را فراموش نکنید٬ خارج از دید بودن لزوما به این معنا نیست که نیازی به تمیز کردن ندارد! حقیقت این است که ممکن است به هم ریختگی ها دیده نشوند اما تاثیرشان را بر شما می گذارند. اگر همه جای ماشین را تمیز کنید فنگ شویی خوب تضمینی است!

از آیتم های مورد دلخواهتان برای انٰرژی مثبت استفاده کنید!

سنگ های کریستال٬ آیتم های خوش شانسی و رنگ های مورد علاقه می توانند انرژی مثبت برایتان به ارمغان بیاورند. آن ها را مرتب بچینید تا برای شما و ماشین تان انرژی خوبی داشته باشند. البته این بدان معنا نیست که از آینه ماشین تسبیح و دیگر چیزهای گران قیمت آویزان کنید یا داشبوردتان را از وسیله های عجیب و غریب پر کنید یا روی شیشه عکس بچسبانید! اینها همه انرژی منفی دارند و خطرناک هم هستند. 

هوای تازه را به داخل ماشینتان و ریه هایتان بکشید!

هوای داخل ماشین به خصوص ماشین های نو پر از آلاینده های شیمیایی ست. شاید به سلامتی تان آسیب نزند اما برای تاثیر منفی برای انرژی چی دارند بنابراین هوای داخل را تمیز و سالم نگه دارید. وقتی هوا خوب و پاک است شیشه ماشین را پایین بکشید. البته این کار در ترافیک و محل های شلوغ جالب نیست. میتوانید از بوگیرهای خوشبو با رایحه های مناسب استفاده کنید. مثلا بوگیر نعنا و لیمو می تواند انرژی شما را هنگام رانندگی افزایش دهد. لوندر و پرتغال شیرین هم برای آرامش مناسبند. 

رنگهای مورد علاقه به فنگ شویی خودرو کمک می کنند!

شاید مسخره بنظر برسد که ماشینی را به خاطر رنگش خریداری کنید. اما این دقیقا راه درستی است. شما باید رنگ ماشینی را انتخاب کنید که دوست دارید زیرا به شما انرژی خوبی خواهد داد.

هرچه دوست دارید گوش بدهید!

شما می توانید با گوش دادن به موزیک های لذت بخش انرژی خودتان را افزایش دهید اما یادتان باشد با صدای بلند گوش ندهید زیرا باعث حواس پرتی می شود.

فنگشویی پارک کردن ماشین!

بهتر است ماشینتان هنگام پارک به سمت خانه نباشد. این موضوع باعث ایجاد انرژی شا چی می شود و برای فنگ شویی خوب نیست! هرجا که ماشینتان را پارک میکنید٬ در خیابان یا در گاراژ یا در پارکینگ سعی کنید آن محل تمیز و مرتب باشد. محل پارک بر انرژی خودرو اثر می گذارد و طبیعتا بر انرژی شما!