وقتی گوشی جدید تهیه می کنید، یک محافظ صفحه روی آن قرار می دهید، زیرا از صفحه نمایش در برابر خط و خش محافظت می کند. به طور مشابه، زمانی که یک مانیتور خودرو با صفحه لمسی جدید خریداری می کنید، می توانید از یک محافظ صفحه نمایش خودرو نیز استفاده کنید. این محافظ بر روی صفحه مانیتور و داشبورد و کنسول خودرو قرار می گیرد و از آنها در برابر آسیب محافظت می کند.چسبی که در پشت این محافظ قرار دارد باعث می شود که مستقیماً بدون هیچ ابزار یا مواد اضافی به سطح صفحه نمایش لمسی ماشین متصل می شود که بسیار ساده به نظر می رسد.

این محافظ ظاهری جدید به خودرو می دهد و همچنین تمیز کردن صفحه نمایش را آسان تر می کند. مهمتر از آن، محافظ صفحه نمایش از خراشیدگی های احتمالی است .

با مقایسه هزینه تعویض مانیتور خودرو آسیب دیده با هزینه محافظ  نصب آن بر روی مانیتور مقرون به صرفه تر به نظر می رسد. بنابراین سوال اینجاست که آیا این چسب روی سطح صفحه نمایش تاثیر می گذارد یا استفاده از محافظ کنسول خودرو ارزش دارد؟ این مقاله به شما پاسخ خواهد داد.

ادعاهای وجود دارد مبنی بر اینکه نصب محافظ صفحه بر روی مانیتور ماشین با صفحه لمسی، باعث کندتر شدن آن می شود، اما آیا این درست است؟ شما باید محافظ مناسبی خریداری کرده و آن را به درستی نصب کنید در این صورت محافظ کیفیت تصویر یا پاسخ صفحه لمسی را کاهش نخواهد داد. قبل از نصب از تمیز بودن سطوح اطمینان حاصل کنید. اگر سطوح داخلی خودرو قبل از نصب کاملاً تمیز نباشد یا محافظ صفحه ارزان قیمت خودرو دارای آثاری باشد، حباب یا لکه های سیاه بوجود می آید. برای جلوگیری از حباب های هوا، قبل از استفاده از محافظ باید سطوح خودرو را از گرد و غبار کاملاً تمیز کنید.

حساسیت صفحه نمایش معمولاً تحت تأثیر محافظ قرار نمی گیرد و سازندگان در اطلاعات محصول خود به حساسیت صفحه نمایش لمسی، دقت صفحه نمایش و وضوح صفحه اشاره می کنند. با این حال، برخی از محافظ های صفحه ممکن است با سطح حساسیت مانیتور تداخل داشته باشند یا بر آن تأثیر بگذارند. این ممکن است به دلیل مشکلات کیفی یا ضخامت بیش از  حد آنها باشد.

بنابراین به خاطر داشته باشید مانیتور و سطوح حساس خودرو نیاز به محافظت در برابر هر گونه آسیب را دارند. انتخاب محافظ مناسب برای خودرو بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات است. اگر این سطوح محافظت نشوند، ممکن است دچار خط و خش، ترک خوردگی و مشکلات دید شوند. برای انتخاب محافظ مناسب، باید محافظ مناسب برای مدل خودروی خود را پیدا کنید. مهم نیست از چه نوع خودرویی استفاده می کنید، محافظ پیشرفته را انتخاب کنید.

خرید محافظ کنسول